Ports of Mediterranean

Nádherná hra z dílny Zatka Games. Jedná se o budovatelskou strategii z antických dob. Hra pro středně pokročilé až zkušené hráče.

 

559 Kč
Skladem

Příběh hry

Píše se rok 300 před naším letopočtem a Středomoří je centrem obchodního dění. Většina civilizací je závislá na dovozu zboží ze vzdálených zemí.

Jakožto zkušený námořník se v Ports of Mediterranean chopíte kormidla obchodní lodi za účelem vybudovat na svém ostrově vyspělý městský stát. S nákladem vzácného zboží budete brázdit obchodní přístavy starověkých měst ležících na březích Středozemního moře. Kromě podnikání námořních výprav na vás čeká spousta dalších možností, jak vybudovat vlastní ostrovní civilizaci a splnit důležité poslání: budete dovážet a směňovat cenné zboží ze vzdálených přístavů, ze získaného zboží můžete vyrábět další výrobky, vylepšovat své lodě, stavět dílny a další stavby k zajištění vlastní produkce zboží, najímat a vysílat piráty k okradení ostatních námořníků o nedostatkové zboží a u toho všeho se budete potýkat s nenadálými událostmi. Vaším hlavním cílem bude zajistit, aby se nenaplnila zlá delfská věštba. Ta předpovídá tragický zánik vašeho ostrova, pokud na něm včas nepostavíte chrám zasvěcený rozhněvanému Poseidonovi. Abyste toho dosáhli, je potřeba zajistit důmyslnou infrastrukturu a systém zásobování vašeho ostrova.Příprava hry:

Zvolíte si jednu ze dvou herních map. Následně umístíte doprostřed stolu a na každý přístav bedny produkovaného zboží. Vedle mapy umístíte 3 balíčky karet řecké mytologie. Každý hráč před sebe umístí kartu svého ostrova (karta je oboustranná a umožňuje zvolit rychlejší nebo delší variantu) a krabičku s figurkami (6 sloupů a 1 střecha chrámu, 2 × 4 díly obchodních lodí, 6 staveb, 3 výrobky – olivový olej, chléb, nářadí – a dva piráty). Každý si sestaví svou obchodní loď v základní konfiguraci (bez plachet a s kapacitou pro 1 bednu zboží). Všichni si vylosují, odkud zahájí svou plavbu a může se vyplout.

Průběh hry:
Tah hráče se skládá ze dvou fází: fáze plaveb a fáze budování. Ve fázi plaveb můžete provádět tyto úkony: nakládka, překládka a vykládka zboží, plavba lodí a okrádání piráty o nedostatkové zboží. Po získání potřebného zboží z fáze plaveb můžete zakotvit svou loď a vstoupit na pevninu, odkud budete řídit rozvoj vašeho ostrova. V této fázi můžete vyrábět výrobky, budovat stavby, pořídit si další loď, vylepšovat své lodě a stavět chrám. Po odehrání obou fází předáte tah dalšímu hráči. Takto hra pokračuje, dokud jeden z hráčů nedostaví chrám.

Konec hry:
Poslední kolo nastává, když jeden (nebo více) z námořníků dostaví Poseidonův chrám. Zbylí hráči dohrávají kolo. Hráče, kteří již dohráli, lze dál okrádat skrze piráty, což ještě může zamíchat konečným pořadím. Jestliže se v posledním kole povedlo dostavět chrám pouze jednomu námořníkovi, jednoznačně vyhrává. Pokud však ve stejném kole postaví chrám více námořníků, vyhrává ten, který má více pirátů. Na námořníky, kteří nestihli dostavět chrám, Poseidon sešle svůj hněv v podobě bouře a jeho lodě uvrhne do hlubin moře.

Kód Kód: 197
Jméno značky: Zatka Games
Kategorie: Krabicové hry
Hmotnost: 0.4 kg

Herní upoutávka

Videomanuál: